Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Ciekawostki sportowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Martin
hokej, koszykówka, formuła 1...
[Obrazek: interesujace-pl-ffffff-5]

A czemu nie porównasz tych wyników z wymienioną przez ciebie formułą 1. To może ja to zrobię... Ta "mega popularna" formuła jeden w otwartym kanale miała nieco ponad 700 tys. oglądalności...
Jeśli chodzi o popularność piłki ręcznej w Europie, to jest to sport nr 2-3. Pierwszy jest wiadomo futbol. Piłka ręczna i koszykówka są mniej więcej na tym samym poziomie popularności ( w Europie rzecz jasna ! ). Koszem bardziej interesują się na Litwie, w Hiszpanii, Rosji czy Grecji. W Niemczech, Skandynawii, Francji, Polsce wygrywa już szczypiorniak. Pomijam Bałkany, gdzie ludzie wprost uwielbiają wszystkie gry zespołowe dokładnie tak samo.
Martin
Ty chyba mylisz pojęcia: dyscyplina popularna na świecie i dyscyplina popularna w USA...
Od przyszłego sezonu F1 znika z anten Polsatu. Po odejściu Kubicy oglądalność mocno pikowała.
Na to czy sport jest niszowy czy nie składa się nie tylko popularność, ale i liczba osób uprawiająca sport w danym kraju. Znakomity przykład: Justyna Kowalczyk odnosi sukcesy w biegach narciarskich, dużo Polaków ogląda jej wyczyny na ekranach TV, ale sama dyscyplina jest w Polsce niszowa.
A ilu ludzi uprawia formułę 1? Nie mam szczegółowych danych, ale sądzę, że jednak mniej niż ręczną. Nie dość, że mniej ludzi to ogląda, mniej uprawia, to jeszcze co niektórzy piszą, że jest bardziej popularna od szczypiorniaka... Confused
(18-12-2013 10:24 PM)kubala1122331 napisał(a): [ -> ]Martin
Ty chyba mylisz pojęcia: dyscyplina popularna na świecie i dyscyplina popularna w USA...

@Kubala...Smile
Wiesz, że w USA poza ichnim futbolem, basketem, hokejem i baseballem to nic się nie liczy, więc nie rozumiem Twojej uwagi/sugestii iż ja miałbym mylić to co jest popularne na świecie z tym co jest w USA...
Czy ja wymieniłem baseball lub futbol amerykańskiHuh

@Sander
To, że formuła 1 znika z anteny polsatu to jedno, a popularność na świecie tejże formuły to zupełnie co innego. Na jeden wyścig grand prix potrafi przyjść tyle ludzi co na cały sezon wszystkich drużyn piłki ręcznej jakiejś średniej ligi europejskiej.
@Martin

No nie wiem. W Niemczech na spotkaniach ligowych zdarza się i 20 000 ludzi.
20 tys. na piłce ręcznej??? Na ligowym meczu? Coś bujasz......jakieś zródło?
Martin
Nie wiem czy wiesz, ale w Danii rozegrali mecz piłki ręcznej na stadionie piłkarskim. I wiesz ile było ludzi? Ponad 20 tysięcy. Na formułę 1 przychodzi tyle ludzi, bo są wielkie obiekty, i w sumie tyle... Że nie wspomnę o Bundeslidze niemieckiej...
Przekierowanie