Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Ciekawostki sportowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stoch jest absolutnym fenomenem. Od sezonu 2009/2010 w każdym kolejnym ma przynajmniej jedno zwycięstwo w Pucharze Świata. W tym okresie na 6 indywidualnych konkursów o medale Igrzysk olimpijskich i Mistrzostw Świata wygrał połowę. Każdy z innych wielkich skoczków jak Małysz, Ahonen, Hannawald, Morgenstern czy Schmitt miał przynajmniej jeden słabszy sezon w czasie swojego prime. W przypadku Stocha jest niesamowita regularność na najwyższym poziomie sezon po sezonie. Scenariusz ciągle ten sam. Początek sezonu średni, przyzwoite skakanie na dobrym poziomie, ale bez błysku, a od konkursów w Polsce wskakuje na poziom nieosiągalny dla rywali.
Jest Kapitalnym skoczkiem trzeba przyznać, jedynym który kręci się w notach "20" za styl, na ten czas,.
Coś to cicho o piłce ręcznej...
Jak oceniacie mecz ze Szwecja? Dla mnie są spokojnie do ogrania, jeśli Polacy zaczną grać spokojniejsza piłkę to mogą daleko zajść.
@Bestia

Myślę, że będzie bardzo ciężko. Patrząc na grę naszych w fazie grupowej to prezentują się na razie gorzej niż na ubiegłorocznych ME, gdzie niewiele brakło do medalu przecież. Brak naszego najlepszego gracza, czyli Krzysztofa Lijewskiego jest bardzo widoczny. Skrzydłowi praktycznie nie istnieją, rzuty z dystansu jeszcze w miarę wchodzą, ale już współpraca z kołowym, która kiedyś była naszą bardzo mocną stroną też kuleje. Jednak Syprzak albo nie jest po prostu tak utalentowany jak Bartosz Jurecki, albo nie potrafi znaleźć wspólnego mianownika z rozgrywającymi. Ogólnie smutne trochę jest to, że o sile drużyny cały czas stanowią srebrni chłopcy Wenty z 2007 r. Młodzi zawodnicy albo się nie przebijają do składu, albo niewiele wnoszą do gry. Wystarczy włączyć na YT mecze z pamiętnych mistrzostw w Niemczech, albo z Igrzysk w Pekinie i widać wielką różnicę wizualną w grze tego zespołu. U Szwedów niestety jest odwrotnie. Tam młodzież dobija się do pierwszego składu drzwiami i oknami, jednocześnie jest wspierana przez doświadczonych Kallmana, Anderssona, czy Ekberga. Dużo będzie też zależało u nas od postawy Szmala. Jeśli zacznie znowu bronić wszystko, to jest w stanie pociągnąć za sobą cały zespół do wyrównanej walki ze Szwedami.[/align]
(25-01-2015 06:16 PM)BESTIA napisał(a): [ -> ]Jak oceniacie mecz ze Szwecja? Dla mnie są spokojnie do ogrania, jeśli Polacy zaczną grać spokojniejsza piłkę to mogą daleko zajść.

Obawiam się, że ze Szwecją skończy się jak z....Danią, ale rywal w naszym zasięgu.
Cytat:Obawiam się, że ze Szwecją skończy się jak z....Danią, ale rywal w naszym zasięgu.
Martin, kolejny fan handballa nam przybył? Big Grin

Pakman
Cytat:Brak naszego najlepszego gracza, czyli Krzysztofa Lijewskiego jest bardzo widoczny
.
Bez Krzyśka będzie mega ciężko, chociaż akurat na jego pozycji Andrzej Rojewski spisuje się znakomicie. Z tego co ja wiem, to jednak Lijek ma jutro zagrać, gotowy na te 80%.

Cytat:ale już współpraca z kołowym, która kiedyś była naszą bardzo mocną stroną też kuleje
Wszystko fajnie, ale... jeśli nie współpracujemy z kołem na tym turnieju... to my inny turniej oglądamy. Bartek Jurecki i Kamil Syprzak w każdym meczu rzucają 8-10 goli z koła, co jest najlepszym wynikiem ze wszystkich reprezentacji. Nasze koło to jest największy atut w tym turnieju. Szkoda, że jedyny.

Cytat: Skrzydłowi praktycznie nie istnieją, rzuty z dystansu jeszcze w miarę wchodzą
No to, że skrzydłowych nie mamy to wiedzieliśmy. Chociaż może tragedii nie będzie. Na lewym mamy Wiśniewskiego, który wrócił po kontuzji i z Danią zagrał całkiem przyzwoicie. Problem jest na drugim, ale Biegler sam pozbawił się atutu. Kuchczyński nie dość, że prezentuje wysoki poziom, to i gwarantuje wysoki poziom rzutów z siódmego metra (z Arabią na sześć karnych zero wykorzystanych). Jednak trener wziął Orzechowskiego, który nie dość, że nie gra, nie jest alternatywą dla Daszka, to jeśli nawet wejdzie, wszystko psuje. Ewidentny błąd trenera. Dla mnie nie ma ani jednego argumentu za tą decyzją.
Co do rzutów z dystansu, też szału nie ma. Rzucamy... normalnie, tyle co powinna solidna europejska drużyna. Jednak nie nadrabiamy tymi rzutami braków skrzydeł.

Cytat:Ogólnie smutne trochę jest to, że o sile drużyny cały czas stanowią srebrni chłopcy Wenty z 2007 r. Młodzi zawodnicy albo się nie przebijają do składu, albo niewiele wnoszą do gry. Wystarczy włączyć na YT mecze z pamiętnych mistrzostw w Niemczech, albo z Igrzysk w Pekinie i widać wielką różnicę wizualną w grze tego zespołu.
No to jest smutna prawda. Nie ma się oszukiwać, ale... musimy się cieszyć tym co jest, bo to nie potrwa długo. Ogrywamy Rosjan, Argentyńczyków, a za rok, po mistrzostwach Europy odejdą pewnie bracia Jureccy, Karol Bielecki, kto wie czy nue Krzysiek Lijewski (choć jest młodszy trochę), czy Sławek Szmal, i będzie tragedia. Będziemy się jeszcze cieszyć, że po ciężkim boju z Ukrainą jedziemy na MŚ. Szkolenie od podstaw kuleje, ze szwedzkimi juniorami przegrywaliśmy ponad 20 golami.

Cytat: Dużo będzie też zależało u nas od postawy Szmala. Jeśli zacznie znowu bronić wszystko, to jest w stanie pociągnąć za sobą cały zespół do wyrównanej walki ze Szwedami.

Jeśli Szmal będzie bronić wszystko, to my Szwedów rozniesiemy. W ogóle demonizujemy tych Szwedów. Grają całkiem fajny turniej, ale mają swoje problemy. Ich największym atutem jest na pewno powrót Kima Anderssona. Jednak gdzie im do Duńczyków czy Niemców. Nie wiem czemu mówi się, że będzie jak w sobotę, skoro stawka tego meczu jest inna, a i rywal o klasę słabszy. Nie róbmy z nich mistrzów, bo to póki co tylko solidny europejski zespół na naszym poziomie. Oczywiście wciąż są faworytami, bo prezentują się na tym turnieju lepiej, ale jeśli zagramy swoje, nie będziemy popełniali tylu strat, to jesteśmy w stanie pokonać Szwedów, nawet jeśli ci zagrają swój najlepszy handball. Dla mnie zwycięstwo Polaków nie będzie żadną niespodzianką. Ale już modne zrobiło się skreślanie Polaków na siłę, nawet jeśli rywal nie jest z najwyższej półki Wink
Swoją droga, nie wiem czemu robimy z igły widły jeśli chodzi o porażkę z Danią. Ten wynik jest nam mega na rękę. Nie dość, że w ćwierćfinale omijamy totalnie nie pasującą nam, grają szybki handall Islandię (bilans 1-8), trafiamy na Szwecję (dodatni bilans), to jeszcze mamy łatwiejszego rywala w ćwierćfinale. A po tym co pokazała dzisiaj Chorwacja w meczu z Brazylią, w ogóle przez cały turniej, to nie jesteśmy na straconej pozycjii. Dania sobie za to wybrała drogę do finały taką, że musi pokonać Islandię, Hiszpanię i Francję. My Szwecję, Chorwację i Niemcy. Nie rozumiem narzekania na tamtą porażkę, ona jest nam mega na rękę. Nawet przyjmuję taki scenariusz, że Polacy troszkę odpuścili sobotni mecz.
(26-01-2015 01:34 AM)kubala1122331 napisał(a): [ -> ]Martin, kolejny fan handballa nam przybył? Big Grin

Smile Ja jestem fanem sportu w ogóle, ale poza piłką nożną i boksem to mało mnie reszta interesuje. Jak trwa impreza typu MŚ, ME czy Olimpiada to kibicuje Polakom - w każdej dyscyplinie, ale już tak bez większych emocji.
Dlaczego nie ma transmisji na TVP?
Ok juz znalazłem błąd, wszystko działa narazie 4-3 dla Szwedów.
Na dwójce jest.
Głupie błędy i zmarnowana przewaga, brakuje mi Jaszki, gra na obrotowego nie istnieje, brak dobrego rozgrywającego, ogólnie widać wielkie braki.
Przekierowanie