Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Ciekawostki sportowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nie wiem czy ktoś ogląda tu mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów, ale wczoraj w kategorii -105 kg kibice byli świadkami bodaj najlepszego konkursu w historii całej dyscypliny. Pierwszy raz zdarzyło się aby trzech sztangistów po kolei biło rekord świata w podrzucie. Najpierw Uzbek Nurudinow uzyskał 239 kg, potem Bedżanian z Rosji 240 kg, a na koniec niepokonany w międzynarodowych startach Kazach Ilja Ilin podrucił 242 kg i został mistrzem świata w kolejnej kategorii wagowej z niebotycznym wynikiem 432 kg w dwuboju.



Nie oglądam,Z braku czasu, Jak tam braćia Zielinscy sobie poradzili?
Adrian nie zaliczył rwania i nie był klasyfikowany w związku z tym w dwuboju. Tomasz zajął 7 miejsce z przeciętnym wynikiem 383 kg w dwuboju.
Prawie 50 kg różnicy w dwóboju przepaść...
@Bestia

Tak tylko Ilin wygrał w kategorii -105 kg, zaś Zieliński startował w kat. -94 kg. Tam zwycięzca, Kazach Kidirbajew uzyskał w dwuboju 408 kg.
Dzięki za uświadomienie, niezłe wyniki wykręcili w kat 105.Niektórzy ćwiczą kilka lat i nie dochodzą do 200 w mc, a co dopiero w podrzucie.
Ciekawostką jest to, że ze względów formalnych rekord Polski juniorów w kategorii -94 kg w podrzucie ( 235 kg ) jest lepszy od rekordu świata seniorów w tej wadze ( 233 kg ).
Lubię oglądać dwubój, mój ulubiony zawodnik LU Xiaojun i Dymitry Klokov. Trzeba przyznać że Ilya Ilyin to jakiś wybryk natury,
215 kg w podrzucie robił w wieku 17 lat w 2005 r. na zawodach w kategorii 85 kg co jest po*ebanym wynikiem.
@Pakman
Zaciekawił mnie twój wpis choć „ciężarami” raczej się nie interesuję.
Oglądałem wyrywkowo ostatnie mistrzostwa świata.

Ale sprawdziłem to o czym Ty piszesz.
Zauważyłem że nawet rekord Polski seniorów Szymona Kołeckiego 235 kg jest wyższy niż rekord świata 233 kg.

Przyznam ,że nie rozumiem takiej dziwnej sytuacji.
Dlaczego rekord Polski nie jest rekordem świata?
@RSC-2

Rekordy świata można bić tylko na Mistrzostwach świata, Mistrzostwach Europy, Igrzyskach Olimpijskich i na innych imprezach sankcjonowanych przez międzynarodową federację. W gruncie rzeczy chodzi o jeszcze jedną imprezę czyli Puchar Prezydenta Rosji. Na tych zawodach można "oficjalnie" pobić rekord świata. Mistrzostwa krajowe, jakieś turnieje na różnych wygwizdowach i inne tego typu wydarzenia nie są tu ujęte. Rozchodzi się głównie o małą wiarygodność kosmicznych wyników uzyskiwanych w Iranie czy Korei Północnej przez niejednokrotnie kompletnie nieznanych zawodników. Na imprezach telewizyjnych wszystko widać, a i kontrole dopingowe są z reguły jak trzeba.

Przegląd sportowy opublikował oficjalną listę kandydatów na 10 sportowców roku:

1. Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska, Katarzyna Woźniak, Natalia Czerwonka
(łyżwiarstwo szybkie)
2. Zbigniew Bródka (łyżwiarstwo szybkie)
3. Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański (łyżwiarstwo szybkie)
4. Konrad Czerniak (pływanie)
5. Paweł Fajdek (lekkoatletyka)
6. Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Natalia Madaj (wioślarstwo)
7. Krzysztof Kasprzak (żużel)
8. Radosław Kawęcki (pływanie)
9. Ewelina Kobryn (koszykówka)
10. Justyna Kowalczyk (biegi narciarskie)
11. Adam Kszczot (lekkoatletyka)
12. Łukasz Kubot (tenis)
13. Michał Kwiatkowski (kolarstwo)
14. Robert Lewandowski (piłka nożna)
15. Kamila Lićwinko (lekkoatletyka)
16. Rafał Majka (kolarstwo)
17. Iwona Matkowska (zapasy)
18. Przemysław Miarczyński (żeglarstwo)
19. Agnieszka Radwańska (tenis)
20. Kamil Stoch (skoki narciarskie)
21. Marta Walczykiewicz (kajakarstwo)
22. Mariusz Wlazły (siatkówka)
23. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)
24. Maja Włoszczowska (kolarstwo górskie)
25. Adrian Zieliński (podnoszenie ciężarów)


Mój typ:

1. Kamil Stoch
2. Zbigniew Bródka
3. Justyna Kowalczyk
4. Michał Kwiatkowski
5. Bachleda-Curuś, Złotkowska, Czerwonka, Woźniak
6. Bródka, Niedźwiedzki, Szymański
7. Anita Włodarczyk
8. Rafał Majka
9. Marta Walczykiewicz
10. Magdalena Fularczyk i Natalia Madaj

drużyna roku: Siatkarze
trener roku: Wiesław Kmiecik
odkrycie roku: Artur Kuciapski
Przekierowanie