Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Ciekawostki sportowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dobra, najważniejsze, że żyję. Chyba kawa na noc nie potrzebna. Co to było to ja nie wiem... Mam nadzieję, że Irańczycy jutro przegrają z Serbią, bo takich błaznów to ja dawno nie widziałem. Nawet Włochów przebili z najlepszych lat. Sędziowie powinni zostać co najmniej zlikwidowani. Mamy 13-7, trzy sytuacje - Polak broni punkt dla Iranu, Kubiak robi celną kiwkę, punkt dla Iranu, Kubiak obija blok EWIDENTNIE - punkt dla Iranu, 4 odbicia. To była moim zdaniem przyczyna naszego załamania w 3. secie. Bez sędziów grało by się lepiej. Albo w 4. secie, tamten kurwa zdjął siatkę, a ten nawet na challengu nie widział, PARODIA!
Ostatnie trzy mecze, które widziałem, Polska - Włochy, Francja - Serbia i Polska - Iran, szkoda, że w każdym tym meczu "bohaterami" byli sędziowie...

Martin
Francja chyba wygrała o 3. miejsce. A finał to, jak się nie znam na basketballu, można się tylko zastanawiać iloma wygra USA. Swoją drogą końcówka meczu półfinałowego Serbia - Francja była super Smile Tak trochę kibicowałem Żabkom, ale za duża strata była przed ostatnią kwartą.
(13-09-2014 10:43 PM)kubala1122331 napisał(a): [ -> ]Martin
A finał to, jak się nie znam na basketballu, można się tylko zastanawiać iloma wygra USA.

Niekoniecznie, podczas ostatnich kilku turniejów o mś ( 2006, 2002 i 1998 ) Amerykanie zawodzili i nie wygrywali mistrzostw.

Natomiast masz rację, że obecnie są zdecydowanym faworytem i nawet świetnie dysponowana Serbia nie da rady się im przeciwstawić.
Siatkarze zagrają z Rosją i Brazylią o wejście do półfinału - losowanie DRAMAT!
I tak żeby zdobyć medal trzeba było się liczyć, że trzeba będzie jednych albo drugich pokonać. Rosja poza zasięgiem, jeśli się nie zagotują psychicznie. Z Brazylią są szanse, ale też małe.
Niekoniecznie. Można było przegrać z którymś z nich w półfinale i o 3. miejsce trafić np. na Niemcy. Moim zdaniem mamy większe szanse z Rosją. Pokonaliśmy ich na Memoriale Wagnera, a jakby tego było mało na tych MŚ wypadło im dwóch atakujących - Pavlov i Moroz. Mają swoje problemy Rosjanie. Brazylia gra kosmos.
Francja - 7 meczy: 5 zwycięstw. 2 porażki - miejsce 1
Polska - 7 meczy: 6 zwycięstw, 1 porażka - miejsce 2

Czy ktoś mi jest w stanie wytłumaczyć ten fenomen???
Martin
W siatkówce punktowanie wygląda tak:
Zespół wygra 3-0 lub 3-1 otrzymuje 3 pkt, przegrany 0 pkt
Zespół wygra 3-2 otrzymuje 2 pkt, przegrany 2-3 1 pkt.

Francja dwa swoje mecze przegrała po TB, więc zyskała dwa punkty. My ten jeden przegraliśmy za o pkt. Dodatkowo, Francuzi wszystkie mecze wygrali za trzy punkty, my z Iranem i z nimi tylko dwa punkty. No i wyszło jak wyszło...
@Kubala
Dzięki troche mnie oświeciłeś, jak dla mnie to punktowanie w tej siatkówce troche poryte....

Tak sobie obiecałem, że jak będą mś w Polsce to postaram sie obejrzeć mecz siatkówki w całości po raz pierwszy w życiu. No i to już chyba czas bo zostało jak gdzieś przeczytałem 6 drużyn. Streamów dobrej jakości w ciul także "filantropa" ominąć żaden problem, to kiedy gramy i z kim?Smile Może wytrzymam te 3 sety...no albo więcej...
Najśmieszniejsze są te trzy fazy grupowe. Może nawet dojść do sytuacji, w której w jednym tygodniu Brazylia z Rosją zagrają ze sobą 3 razy.
Martin
wtorek: 20.25 Brazylia
czwartek: 20.25 Rosja

Punktacja jest jaka jest, ale trochę nieuczciwe było jak zespół toczył równy mecz, walczył trzy godziny i zostawał z niczym, bo przegrali jedną kluczową piłkę.
Z drugiej strony (to tylko czysta matematyka) jeden zespół w 15 meczach może odnieść 7 zwycięstw i ponieść 8 porażek i być niżej w tabeli niż ten, który przegra wszystkie 15 meczów Smile

Pakman
Poryte, ale nic lepszego nie wymyślisz. Ćwierćfinały byłyby zupełnie nieuczciwe, bo grasz 9 świetnych meczów, jeden ci nie wychodzi i wracasz do domu z niczym. Można by zrobić od razu po drugiej fazie grupowej półfinały, ale liczba meczów by się nie zgadzała.
Przekierowanie