Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Ciekawostki sportowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Za nami polski wieczór na ME w lekkiej atletyce w Zurychu. Na 800 m bezkonkurencyjny był dwukrotny mistrz Starego Kontynentu w hali Adam Kszczot, a drugie miejsce zajęła rewelacja tego sezonu Artur Kuciapski z rekordem życiowym poprawionym prawie o 2 sekundy. Mistrz Europy sprzed 4 lat Marcin Lewandowski tym razem 5. Anita Włodarczyk ustanowiła kapitalny rekord świata w rzucie młotem - 78,76 m, zaś Joanna Fiodorow, która początkowo miała nie jechać na czempionat stanie na III stopniu podium uzyskując wymaganą do tego odległość 73,67 m w ostatniej, szóstej kolejce. Po pierwszych 3 dniach Polska ma 7 medali - 2 złote, 2 srebrne, 3 brązowe. Przed nami kolejne starty naszych faworytów - Pawła Fajdka, Pawła Wojciechowskiego, Henryka Szosta czy Kamili Lićwinko.
Oglądałem dziś lekkoatletykę, później trochę na przemian z Radwańską. Fajny bieg Polaków. Liczyłem na dwa medale, tylko to srebro miał zdobyć kto inny. Kuciapski zaskoczył, przed ostatnią prostą nic nie zapowiadało medalu, bieg z tyłu, na ostatniej pozycji, nagle wystrzelił jak strzała. Lewandowski zawiódł, tym bardziej, że Bosse ustawił bieg pod niego.
Włodarczyk cudem weszła do finałowej ósemki, ale później pokazała klasę. Znokautowała rywalki i teraz tylko czekać, aż pobije 80 metrów. Fiodorow... No cóż... w ostatniej próbie zapewnić sobie medal to naprawdę sztuka. W sumie szkoda mi nawet Niemki, ale cóż... taki jest sport.
Co dalej? Myślę, że Fajdek to pewniak, jak dziś Włodarczyk. Wojciechowski zupełnie bez formy, zresztą pozostali Polacy też raczej nie powalczą, u Szosta i Lićwinko może być różnie. Jak mówię, najbardziej czekam na Fajdka, reszta medali będzie dla mnie niespodzianką.
A wczoraj widzieliście jak skrzywdzili tego Francuza na 3000 m. z przeszkodami? Chłopina dobiegł pierwszy z olbrzymią przewagą i zdjął sobie koszulkę 10 metrów przed metą, za co zdyskwalifikowali. Podobny przypadek jak u Legii... gość był lepszy od wszystkich o 100%, a jeden głupi zapis w paragrafie zabił jego marzenia. Sport... Startuje jeszcze na 1500 m. i mam nadzieję, że tam się odkuje.
(15-08-2014 10:03 PM)kubala1122331 napisał(a): [ -> ]A wczoraj widzieliście jak skrzywdzili tego Francuza na 3000 m. z przeszkodami? Chłopina dobiegł pierwszy z olbrzymią przewagą i zdjął sobie koszulkę 10 metrów przed metą, za co zdyskwalifikowali. Podobny przypadek jak u Legii... gość był lepszy od wszystkich o 100%, a jeden głupi zapis w paragrafie zabił jego marzenia.

Zastanawiam się czy on o tym nie wiedział? Coś niesłychanego...
Też będzie sie odwoływał jak Legia..?Wink

Co do medali to na pewno taka ilość cieszy, ale pamiętajmy, że to mistrzostwa Europy...w lekkoatletyce znacznie większą wartość mają wyniki mistrzostw świata czy olimpiady.
Sprawa z Benabbadem na 3000 m jest trochę inna. Jest kilka czynników, które działają na jego niekorzyść. Po pierwsze to recydywa ( już kiedyś wzniecał bójki po biegu ), po drugie złamał D W A punkty regulaminu, na którym złożył swój podpis, a mianowicie o stroju startowym od początku rywalizacji do końca, a po drugie o eksponowaniu numeru startowego. Jego zachowanie było niesportowe i według mnie stał się nijako kozłem ofiarnym aby nikomu więcej nie przyszedł podobny pomysł do głowy, a na biednego nie trafiło Wink Po prostu zachował się jak debil.

@Martin

Akurat w LA mistrzostwa Europy to bardzo prestiżowa impreza, dużo starsza od mś, które też są bardzo ważne, ale najważniejsze są igrzyska Wink

Francuzi mieli 0,5 godziny na odwołanie, ale nic się nie zmieniło.
Martin
Tak, powinien odwoływać się jak Legia, bo takie dyskwalifikacje zabijają jakikolwiek sport. Niedługo władze będą chciały dac komuś medal, to będą dyskwalifikowali za wszystko, ten miał spodenki prorosyjskiego koloru, tamten miał źle założone okulary, a tamten złe buty...
Dalej akceptujmy takie zachowania, nic o tym nie mówiąc i się nie sprzeciwiając, a sport przestanie istnieć.
Regulamin jest po to aby go przestrzegać jak głupi by on nie był. Francuz złożył na nim swój podpis i wiedział, że sędziowie mogą go za to zdyskwalifikować, a mimo to zrobił to i się przeliczył.

@Kubala
Na Wimbledonie można mieć tylko biały strój i jakoś sport tam trzyma się dobrze.
Tyle, że jak Federer na Wimbledonie miał kolorową naszywkę, chyba na bucie, to go ukarali finansowo, a nie zdyskwalifikowali...
Czy wy naprawdę nie wiecie o co mi chodzi, czy tylko udajecie, bo akurat nie sympatyzujecie ani z Legią ani z Francuzem?
Nie sympatyzuję ze striptizem na bieżni, to na pewno Tongue No chyba, że by tak Dafne Schippers ? Heart
hehe... no jakby panie tak ściagały koszulki przed metą nie miałbym nic przeciwko Tongue Smile
Ja tylko poprawie Pakmana: Wlodarczyk rekordu swiata nie pobila, bo wynosi on sporo ponad 79m. Wczorajszy wynik Wlodarczyk byl trzecim najlepszym rzutem mlotem na swiecie (mozliwe ze rekord bylby w 6. probie, ale mlot wylecial za promien).

Co do tego Francuza: ja popieram, tak jak srodowisko biegaczy i dziennikarze. Zenujacy byl ten drugi Francuz i jego zachowanie wzgledem Hiszpana na podium.
Przekierowanie