Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Ciekawostki sportowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.




Ma trochę racji, ale jednak zawodowy sportowiec nie powinien się tak wypowiadać. Cały Jerzy, ostatnio oglądam bardzo dużo tenisa i Jurek niestety niczego wielkiego nie osiągnie. Głównie przez głowę, jednak umiejętnościami też odstaje od ścisłej czołówki, jest za bardzo jednowymiarowy. Ale mu kibicuję, ma chłop charakter.
Rozgrywający: Paweł Zagumny (Zaksa Kędzierzyn-Koźle), Fabian Drzyzga (Asseco Resovia Rzeszów), Łukasz Żygadło (Zenit Kazań, Rosja), Paweł Woicki (Transfer Bydgoszcz)

Atakujący: Mariusz Wlazły (PGE Skra Bełchatów), Dominik Witczak, Grzegorz Bociek (obaj Zaksa Kędzierzyn-Koźle), Zbigniew Bartman (Casa Modena, Włochy), Dawid Konarski (Asseco Resovia Rzeszów)

Przyjmujący: Michał Winiarski (Fakieł Nowy Urengoj, Rosja), Bartosz Kurek (Lube Banca Macerata, Włochy), Michał Kubiak (KS Jastrzębski Węgiel), Michał Ruciak, Wojciech Ferens (Zaksa Kędzierzyn-Koźle), Mateusz Mika UC (Montpellier, Francja), Rafał Buszek (Indykpol AZS Olsztyn)

Libero: Paweł Zatorski (PGE Skra Bełchatów), Damian Wojtaszek (KS Jastrzębski Węgiel), Krzysztof Ignaczak (Asseco Resovia Rzeszów)

Środkowi bloku: Marcin Możdżonek, Łukasz Wiśniewski (Zaksa Kędzierzyn-Koźle), Karol Kłos, Andrzej Wrona (obaj PGE Skra Bełchatów), Piotr Nowakowski, Łukasz Perłowski (Asseco Resovia Rzeszów), Piotr Hain (Indykpol AZS Olsztyn)

Szeroka kadra na mistrzostwa świata w naszym kraju. Dla mnie bez niespodzianek. 25/26 nazwisk sam typowałem Smile
Ponoć 26 kwietnia skreśli Stefan jeszcze Żygadłę z racji kontuzji, Wiśniewskiego i jeszcze dwóch zawodników. Ciekawe.

A tak w ogóle, planowałem się wybrać na meczyk, ale jednak nie dla mnie. Atmosfera pewnie będzie fajna, ale ceny biletów jakie zaproponują organizatorzy to kosmos. Sądzę, że najgorsze wejściówki poniżej 200 zł nie zejdą. Masakra jakaś Tongue
Proszę Pana toż to są MŚ to i ceny muszą być mistrzowskie...

Co do składu to dla mnie to są kompletne anonimy, chociaż kojarzę tego Bartmana - był bodajże na puszcze Okocimia...Wink

Ten rok będzie dla mnie przełomowy, być może obejrzę po raz pierwszy w życiu mecz siatkówki od początku do końca bo jeszcze mi się to nigdy nie zdarzyło, nie trawię tego sportu.....no ale skoro będą w Polsce MŚ to może się przełamię...

Kubala i inni którzy się interesujecie siatkówką, kto w tej chwili ma najmocniejszą ekipę na świecie, Brazylia, USA, Rosja? I jak widzicie szanse Polski w tych mistrzostwach?
Zdecydowanie Rosja co widać po wynikach klubów chociażby.
Dalej Brazylia, w kolejnej grupie Włochy, USA, Kuba, Polska, Bułgaria, Serbia - tak ja to widzę.
Martin
200 zł za jeden mecz? A jak się spotkanie zakończy szybkim 3-0 w 50 minut? Smile

Najmocniejsza jest Rosja, która ma wielu zawodników na każdą pozycję. Tam naprawdę atakujący nr 8 jest na poziomie atakującego nr2 w naszej reprezentacji. Rosjanie mają tylko jeden jedyny problem, a mianowicie głowę. Oni potrafią pęknąć psychicznie w każdym momencie, nawet jak prowadzą 2-0 i kompletnie stanąć i grać maksymalną padakę. Jedynym lekiem był trener Alekna, dla mnie najlepszy na świcie, ale teraz jest inny trener. Dla mnie Rosja jest największym faworytem, w czysto sportowej rozgrywce może im zaszkodzić tylko Brazylia, która po małym kryzysie znów się odbudowuje. Jednak Amerykanie z południa musieliby grać na 110%, a Rosjanie na 60-70. Jak mówię, jeśli głowa wytrzyma, ja stawiam w ciemno na Rosjan.
Inni? USA - miała swój moment, raczej wypalona reprezentacja, bez napływu młodej krwi, Włochy - to samo - doświadczeni się powoli kończą, młodzi niby są, ale to jeszcze nie ten poziom, Bułgaria - zespół groźny, w pojedynczym meczu może ograć każdego, jak swój dzień mają Kaziyski i Sokołov to jest to drużyna nie do zatrzymania.
Zresztą warto zauważyć, że na ostatnich trzech imprezach mistrzowskich, skład półfinałów był taki sam: Rosja, Brazylia, Włochy, Bułgaria

Inni się teoretycznie nie liczą. My, Polacy, graliśmy długo na świeżości i zaskoczeniu, ale gdzie nam do czołówki. Składu gorszego od np. Bułgarów nie mamy, ale nie mamy przede wszystkim drużyny. Oczywiście, że możemy wejść do półfinałów, co nie jest nieprawdopodobne, ale musielibyśmy mieć masę farta oraz Kurka, Wlazłego i Winiarskiego w najlepszej formie. Miejsca 5-8 - tak typuję, tam jest nasze miejsce.
Niemcy - zespół jednego zawodnika, notabene chyba najlepszego obecnie na świecie. Jednak z drużyną 7 zawodników to by nawet Kapitan Ameryka nie dał rady. 5-8 to ich miejsce.
Argentyna - ma kilku fajnych chłopaków, ale nie jest to poziom mistrzowski. Oni tracą strasznie w meczach z najlepszymi, nie potrafią im zagrozić
Serbia - zespół nieprzewidywalny. Potrafią zagrać wspaniały mecz i pokonać Rosjan szybko, gładko i przyjemnie, by później gładko przegrać z Iranem. Nie rozumiem tego zespołu. Na pewno nie mają gwiazd, jednak mecz otwarcia z nimi na Narodowym to dla mnie nasze samobójstwo. (do tego o 12.00...)
Iran, Francja - zespoły dobre i mocne, mogące namieszać, ale bardziej w pojedynczym meczu niż całym turnieju. Choć ćwierćfinału w przypadku Iranu bym nie wykluczał. Świetni są jako drużyna.

Inne zespoły się nie liczą. Oczywiście może się zdarzyć jak na IO, gdzie przegraliśmy z Australią, ale to jest sport. Jednak jak zawodnicy faworytów zagrają przynajmniej na 60%, to żadna z tych drużyn nie ugra seta w meczach z silnymi (no, może poza Finlandią)
Kaziyski jest w konflikcie z trenerem i nie zagra na mundialu na 90 % Wink Mnie zaskoczył powrót wielkiej gwiazdki Wlazłego. Jak widzisz szóstkę naszą @kubala?
Drzyzga - Wrona, Nowakowski - Winiarski, Kurek - Wlazły - Ignaczak (L) - ja bym tak to widział ale zapewne Antiga na libero wystawiał będzie kolegę z klubu Zatorskiego.
Wydawało mi się, że gdzieś czytałem, że Kaziyski wróci, ale mogę się mylić. Jednak nawet bez niego, Bułgarzy są bardzo silni, w końcu na ostatnich turniejach radzili sobie bez niego dość dobrze Smile
Szóstka?
Zagumny - Możdżonek, Nowakowski - Winiarski, Kurek - Wlazły - Ignaczak (L)
Coś takiego... ale co cieszy nie licząc pozycji ataku to mamy bardzo dobrych zawodników na każdej pozycji na zmianę. Drzyzga już dziś prezentuje świetny poziom, jak dla mnie trochę za mało doświadczony na wielką imprezę, ale jako zmiennik - super. Rok, dwa, lider pełną gębą. O tą pozycję nie mamy się co bać. Na środku z kolei świetni są i Wrona i Możdżonek i Nowakowski. Jeden będzie na ławce, a to już nasz plus. Do tego fajnie grający Perłowski (choć pewnie będzie Klos, który mnie nie przekonuje). Na przyjęciu Kubiak ostatnio gra kapitalnie. Co on cisnął z Zenitem i ostatnio ze Skrą to głowa mała. Libero to równy poziom. Wojtaszek dla mnie teraz numer 1, jeśli chodzi o umiejętności, ale jednak nie zrobi takiej atmosfery jak Igła, na którego bym postawił. Zatorski nie jest zły, ale czegoś mu brakuje. Mam wrażenie, ze nie wyłapie tylu piłek co Igła czy Wojtaszek.
Mamy naprawdę dobrą i bardzo szeroką kadrę - to nasz największy atut. Może coś z tego być, zobaczymy, sam ciekaw jestem jak sobie poradzi nasz duet trenerski.
Igła to jest wariat w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Lider z krwi i kości, świetne poczucie humoru, ogromne doświadczenie i jak dla mnie to on ma to coś żeby odbić piłki do których Wojtaszek czy Zatorski nawet nie startują. Możdżonkiem to mnie trochę zaskakujesz bo jak Gladyr był zdrowy to Marcin w Zaksie na ławeczce siedział Wink
Przekierowanie