Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Ciekawostki sportowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
@Pakman, @Gogolius
W Europie to koszykówka jest zdecydowanie bardziej popularna niż ręczna. Zastanawiam się czy siatkówka nie jest też nieco bardziej popularna, ale tu jest bardzo zbliżony poziom (w Niemczech popularniejsza jest ręczna, ale już np we Włoszech bardziej siatka). Natomiast basket to sport nr 2 w Europie i tu panowie nie ma dyskusji. Eurobasket to jednak większe wydarzenie niż ME piłkarzy ręcznych.

Jak już Polki wejdą do finału to dajcie cynk to finał może obejrzęSmile Byłby to mój pierwszy w życiu(!) obejrzany mecz kobiet jak grają w piłkę ręczną...
Mam pytanie.
Skąd Wy wiecie która dyscyplina jest popularna w poszczególnych krajach i w jakim stopniu?
@Sander
Bo się interesujemyTongue

Nie wiesz, że np. sumo popularne jest w Japonii, baseball w USA, koszykówka na Litwie, a hokej w Kanadzie?
Dla mnie wygląda to tak: Na pierwszym miejscu w Europie jest na pewno piłka nożna, a siatkówka, ręczna i koszykówka to dla mnie równy poziom. Jedna dyscyplina jest popularna tu, druga tu. Jednak żadna nie jest niszowa. Niszowa "drużynówka" to powiedzmy curling, żużel, a cztery wyżej wymienione przeze mnie sporty wywołują emocje niemal w całej Europie i gdzieniegdzie na świecie.

Mecz z Francją oglądało ponoć ok. 4 mln widzów. Sporo... Ja niestety się do tego nie zaliczam, bo nie wiedziałem, że jest na TVP2 i męczyłem się na okienku na Unibecie. Ale i tak było pięknie.

Jutro będzie ciężko, choć Serbia sportowo to poziom niżej niż Rumunia i Francja. Jednak może to być cięższa przeprawa, bo raczej sędziowie obiektywni nie będą, a w Serbii zawsze się gra mega ciężko. W tym bałkańskim kotle już niejeden zespół przekonał się, że jest tam bardzo ciężko. Jednak to po stronie gospodyń będzie presja. Po zwycięstwie z Norwegią wytworzyła się dla nich ogromna szansa awansu do finału, bo tak naprawdę teoretycznie łatwiejszego rywala na tym etapie wymarzyć sobie nie mogły. Średnia, żeby nie powiedzieć słaba, europejska drużyna, która fartem doszła do półfinału (no potęgą to my wciąż nie jesteśmy, nawet jak wygramy te mistrzostwa...). Mam nadzieję, że ten lekki stresik Serbii połączony jednak z lekkim lekceważeniem może ich trochę niemile zaskoczyć.

Jednak swoje pieniądze postawiłbym na Serbki..., choć szanse są teoretycznie większe niż w poprzednich dwóch meczach.
Jasne, że wiem ale Wy tam wymieniacie po kilka najpopularniejszych sportów a do tego to już jest potrzebna wiedza.
W Polsce sportem najpopularniejszym jest piłka kopana a przeciętny Norweg, Fin czy Austriak wskazałby pewnie skoki i biegi narciarskie...Confused
Na Islandii na pewno ręczna góruje, czytałem wywiad z którymś zawodnikiem repry Islandii (piłka nożna), który o tym wspominał.
Bundesliga piłki ręcznej jest najmocniejszą ligą piłki ręcznej w Europie, generuje najwięcej kasy itd. - stąd typ o popularność tej dyscypliny (z drugiej strony siatkarze a przede wszystkim koszykarze Niemieccy praktycznie nie istnieją pod względem popularności). A Niemcy to największy naród w Europie (Rosjan zostawiam w spokoju) więc spory odsetek tych osób tu jest. Do tego cała Skandynawia, Polska, bałkany.
Jak idzie o Siatkówkę no to rządzi w Polsce i we Włoszech, trochę w Niemczech i Hiszpanii.
Co do koszykówki: Francuzi, Hiszpanie, Litwini i...? Nie chce mi się wierzyć, żeby było tego więcej niż w piłce ręcznej.
To są moje typy tak na czuja i tyle co się orientuje ogólnikowo, ale w sumie mogę spróbować poszukać dokładniejszych danych.
(19-12-2013 06:29 PM)Sander napisał(a): [ -> ]W Polsce sportem najpopularniejszym jest piłka kopana a przeciętny Norweg, Fin czy Austriak wskazałby pewnie skoki i biegi narciarskie...Confused

Norweg - biegi narciarskie, Fin - hokej, Austriak - narciarstwo alpejskieBig Grin
Mi chodziło o to, że przeciętny Norweg, Fin czy Austriak wskazałby skoki i biegi jako najpopularniejsze sporty w Polsce Wink
Jakby co to Polki przegrały, ale proszę Was, nie hejtujcie dziewczyn, bo i tak zrobiły dużo.

Mecz o trzecie miejsce w niedzielę o 14.00

KIBICUJEMY DALEJ!
Brak doświadczenia przekreślił szanse na równorzędną walkę z Serbkami.
Przekierowanie