Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Compubox- czy compuśmieć ???
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Pisząc o lekarzach bardziej myślałem o zespole złożonym z kilku lekarzy. Tylko miałem dylemat z jakich?
Czy mieliby to być np. trzej lekarze sportowi (coś jak sędziowie punktowi), albo 3 różnych specjalności (np. do oceny ran jakiś zabiegowiec- chirurg/okulista/laryngolog/ortopeda; do oceny ogólnej internista/lekarz sportowy; do oceny stanu świadomości neurolog/psycholog/psychiatra).

Też uważam, ze to wszystko nie wyeliminowałoby korupcji do zera, ale napewno ograniczyłoby. Dodatkowo, jeśli federacje wprowadziłyby olbrzymie kary finansowe dla lekarzy za nadużycia- problem dałoby się opanować. Przynajmniej na poziomie światowym. Poziom "wojewódzko-powiatowy" mógłby się odbywać na starych zasadach.

To najbardziej według mnie zabija boks i powoduje korupcję, to zrobienie z boksu biznesu. Wprowadzenie zasady, co druga walk obowiązkowa- a co druga dobrowolna prowadzi do największych nadużyć. A sytuacja, gdzie murowany pewnik (mistrz) wyraźnie ustępuje mało znanemu pretendentowi bez bogatego promotora i wygrywa walkę jest na ringach nie tak rzadki.
Pozdrawiam.
Compubox na temat walki Adamek vs Guinn


Wszystkie ciosy:

Adamek - 167 z 705 (24%)
Guinn - 59 z 203 (29%)


Ciosy proste przednią ręką:

Adamek - 37 z 383 (10%)
Guinn - 18 z 90 (20%)


Ciosy mocne:

Adamek - 130 z 322 (40%)
Guinn - 41 ze 113 (36%)

Statystyka ciosów prostych w przypadku Adamka bankowo nieprawdziwa.
Źródło : bokser.org

'Starcie Nobuo Nashiro(19-5-1,13KO)z Denkaosanem Kaovichitem przejdzie do historii. Stawką co prawda będzie
tylko tytuł federacji WBA w wersji tymczasowej, ale pojedynek będzie punktowany w nowym systemie przyznawania po pół
punktu przewagi, jeśli ta nie
będzie zbyt wyraźna (nie
obowiązkowe 10:9 jak dotąd, ale
na przykład 10:9,5).'

Co sądzicie?
Jak dla mnie wałów to nie wyeliminuje w żaden sposób i nie wiem po co to wprowadzać.
Sander
Dla mnie głupota, w sprawie wałków nic ni pomoże, a jeszcze będzie trzeba liczyć liczby dziesiętne.TongueSmile
Ciekawe statystyki:http://www.bokser.org/content/2016/01/10/133122/index.jsp
(16-01-2017 11:22 AM)Hugo napisał(a): [ -> ]Tymczasem ślepy chyba był ten, co te ciosy zliczał dla Compuboxa.

Zaskoczyła mnie ta wypowiedź. Teraz to już w ogóle nie wiem czym jest ten Compubox. Myślałem, że to jakiś program komputerowy, który na żywo wylicza te ciosy. A tu pomagają ludzie?
Na compubox sklada sie kilka osob (chyba osiem)

Bokser A:
Jedna zlicza wszystkie wyprowadzone jaby: jak bokser uderza jabem to wciska guzik
Druga osoba liczy wszystkie celne jaby: jest celny cios to naciska
Trzecia liczy wszystkie ciosy mocne (czyli kazdy cios ktory nie jest jabem*)

To samo z celnymi power punchami ktore tak naprawde sa "nie jabami" bo do mocnych ciosow zalicza sie nawet pacniecie prawa reka u zawodnik praworecznego.
Gogolius, to żeś mnie razem z Hugo zaszokował. Byłem święcie przekonany, że to jakiś skomplikowany program komputerowy... Ale dzięki wielkie za wyjaśnienie...
Stron: 1 2 3
Przekierowanie