Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: TOP 10 P4P - POLSKA.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
Nie wiem czy taki temat na forum już był, ale chciałbym przedstawić Wam mój osobisty P4P w Polskim boksie. Oczywiście jest to tylko mój ranking, który wytworzyłem w głowie, nikt nie musi się z nim zgadzać.

Małe wprowadzenie. Polski boks jako takich sukcesów nie osiągał nigdy. Oczywiście mieliśmy takie wyjątki jak Gołota(pasa co prawda nie zdobył choć powinien, nie zmienia to jednak faktu, że jest ikoną polskiego boksu na świecie, nie kojarzy się on jednak koniecznie z dobrymi sytuacjami...) , Adamek czy nawet walczący pod niemiecką flagą Dariusz Michalczewski. Nie zapominajmy także o Krzysztofie ''Diablo'' Włodarczyku, obecnym mistrzu WBC kategorii junior ciężkiej. Maciek Zegan także w oczach wielu ludzi został ''obrabowany'' z mistrzowskiego pasa. Ten ranking będzie jednak zawierał obecny TOP P4P polskich bokserów, nie zwracając uwagi na przeszłość, opierając się tylko na teraźniejszości.

1. TOMASZ ''GÓRAL'' ADAMEK
[Obrazek: 26779fe2c76718aa96bdc3f14613f14302525fb4]

Mimo ewidentnego spadku formy w ostatnich walkach to wciąż numer jeden w obecnym boksie zawodowym. Były mistrz świata w dwóch kategoriach wagowych, obecny czołowy bokser wagi ciężkiej. Obecnie nie ma w Polsce boksera, który mógłby te miejsce w najbliższym czasie Tomkowi zabrać.

2. KRZYSZTOF ''DIABLO'' WŁODARCZYK
[Obrazek: 1290599934932.jpg]

''Who is the champion?'' - No właśnie, kto jest mistrzem? Diablo to obecnie jedyny polski zawodowy mistrz świata prestiżowej federacji WBC. Zdobył go on co prawda w walce z leciwym Fragomenim jednak pokazał on w drugiej walce z Palaciosem a także w walce z Greenem, że na niego zasługuje. W kolejnym pojedynku zmierzy się z Rakhimem Czakijewem. Przez wielu Włodarczyk nie jest uznawany jednak za faworyta tego pojedynku. Pewne jest to, że jeżeli Włodarczyk straci ten pas straci także swoje miejsce w TOP 3 P4P polskich bokserów.

3. MATEUSZ ''MASTER'' MASTERNAK
[Obrazek: mateusz_masternak_walka_uniwersalne_470.jpeg]

Mateusz Masternak to 26-letni, niepokonany mistrz Europy (EBU) w kategorii junior ciężkiej. Prowadzony jest przez najlepszego polskiego trenera Andrzej Gmitruka a także należy do jednej z najbardziej wpływowych w światowym boksie grup promotorskich ''Sauerland Event''. Z takim ''zapleczem'' i z posiadanymi umiejętnościami Mateusz to murowany mistrz świata w tejże kategorii. Atletycznie zbudowany, świetny technicznie, z bardzo dobrą pracą nóg - to tylko kilka zalet tego młodego zawodnika.

4. GRZEGORZ ''NICE SUPER G'' PROKSA
[Obrazek: golovkin-proksa_201304150904-424x281-sc.jpg]

Szczerze mówiąc długo zastanawiałem się czy Grzegorz zasługuje na miejsce w TOP 4 P4P polskich bokserów. Z pewnością jest jednym z największych talentów w polskim boksie, w dorobku ma już (dwukrotnie) pasy EBU a także walkę o mistrzostwo świata WBA z Gennadijem Golowkinem. W tej walce jednak Proksa spotkał się górą lodową. Usprawiedliwia go jednak fakt, że walkę przyjął tak na prawdę w biegu, po dwóch ciężkich walkach z Kerrym Hop'em. Największym problemem Grześka jest jego team. Jestem pewien, że z trenerem z zza granicy o dużych możliwościach Proksa zaszedłby na prawdę daleko.

5. ANDRZEJ ''POLSKI KSIĄŻE'' FONFARA
[Obrazek: fonfara_odlicza_dni_do_walki_640x360_cro...ardowy.jpg]

Andrzej Fonfara to obecny mistrz świata mało prestiżowej federacji IBO w kategorii półciężkiej. Jego największym dotychczasowym osiągnięciem było pokonanie Glena Johnsona. Faktem jest jednak to, że Andrzej to jeden z najbardziej utalentowanych i perspektywicznych polskich bokserów. W kolejnym pojedynku zmierzy się z mało znanym Gabrielem Campillo, jednak ''Polski książę'' nie ukrywał nigdy chęci do boksowania z najlepszymi bokserami w kategorii wagowej.

6. PAWEŁ ''HARNAŚ'' KOŁODZIEJ
[Obrazek: Pawe_Ko_odziej_640x360_crop_rozmiar-niestandardowy.jpg]

Paweł Kołodziej to niepokonany zawodnik kategorii cruiser, obdarzony świetnymi warunkami fizycznymi jak na kategorię junior ciężką. To właśnie warunki fizyczne są głównym atutem Pawła. Jest to jednak bokser nie sprawdzony. Nie wiemy tak na prawdę na co Pawła stać, czy ma szansę na zdobycie mistrzostwa świata w tejże kategorii? w nie dalekiej przeszłości mielibyśmy okazję się o tym przekonać gdyby doszło do jego walki z Wilsonem w eliminatorze IBF, który byłby przepustką do walki o mistrzostwo świata z obecnie najlepszym zawodnikiem kategorii cruiser (wg. magazynu The Ring) Yoanem Pablo Hernandezem.

7. ARTUR ''SZPILA'' SZPILKA
[Obrazek: artur_szpilka_640x360_crop_rozmiar-niestandardowy.jpg]

Artur ''Szpila'' Szpilka, zaraz po Adamku i Włodarczyku najbardziej rozpoznawalny bokser w Polsce. Jak na ten etap kariery jest to jeden z najodważniej prowadzonych bokserów w polskim boksie. Mańkut, o nie przeciętnym ciosie i dobrej szybkości. Przy 14 zawodowych walkach w swoim dorobku bokserskim ma takich rywali jak Beck, McCline, Biednko czy Mollo. W kolejnym występie zmierzy się on z doświadczonym i twardym Brianem Minto. To jednak nie wszystko, Szpilka ma już zaplanowany kolejny pojedynek, rewanż z Mike'm Mollo na terenie USA. Wielu zdaje sobie pytanie czy umiejętności bokserskie idą w parze z medialnością polskiego ciężkiego?

8. DAMIAN JONAK
[Obrazek: jonak_solidarnosc470.jpeg]

Tego pana przedstawiać nie trzeba. Jedyny polski bokser, który potrafi nokautować swoich przeciwników lewym prostym. Dający świetne, emocjonujące walki nawet z rywalami z niższej półki. Póki co jednak Jonak nie dostał swojej szansy aby pokazać na co go tak na prawdę stać. Nie jest to jednak dziwne gdyż z naszym polskim królem ringów boi się za boksować sam Canelo Alvarez. Miejmy jednak nadzieje, że uda się w końcu schwytać kogoś z czołówki aby Jonak w końcu mógł pokazać 100 % swoich możliwości.

9. MARIUSZ ''VIKING'' WACH
[Obrazek: mariusz-wach-polska-duze-001.jpg]

Mariusz Wach, zawodnik obdarzony mocnym ciosem oraz świetnymi warunkami fizycznymi,były pretendent do tronu wagi ciężkiej. Poległ on jednak w walce z niesamowitym Władimirem Kliczko. Pokazał jednak nie ludzką odporność na ciosy. W swojej karierze nie pokonał on jednak nikogo znaczącego. O aferze dopingowej pisać nie muszę bo chyba wszyscy znają sprawę. Obecnie nie znamy jego dalszych planów. Jest on jednak numerem 2 w polskiej wadze ciężkiej. Jego walka z Adamkiem w Polsce przyciągnęła by przed telewizory miliony widzów.

10. KRZYSZTOF GŁOWACKI
[Obrazek: krzysztof_glowacki_640x360_crop_rozmiar-...ardowy.jpg]

Kolejny polski, utalentowany zawodnik kategorii junior ciężkiej. Co ciekawe w walce z Felipe Romero zaprezentował się on nie gorzej od naszego obecnego mistrza Europy Mateusza Masternaka. Kto wie może w najbliższym czasie Głowacki będzie miał okazję zaprezentować się szerszej publiczności krzyżując rękawice z legendą boksu Antonio Tarverem. Wszyscy byśmy sobie tego życzyli.
Dałbym Szpilkę nad Kołodzieja może... Ciężko porównywać gości z różnych kategorii ale ogólnie ranking w porządku. No i może gdzieś na miejsca 9-10 Zimnoch.
A co do Campillo, że mało znany to ojjj...były mistrz świata Wink
[undefined=undefined]Nie jest to jednak dziwne gdyż z naszym polskim królem ringów boi się za boksować sam Canelo Alvarez.[/undefined]Huh to naprawde czy wersjaHuh
To żart w Polsce modne jest naśmiewanie się z Jonaka w sytuacji gdy od dawna jest w czołówce rankingów swojej kategorii a obija bumów. Złośliwi tłumaczą to tym, że Ci najlepsi się go boją Wink
Brakuje mi tu Jackiewicza. Mimo ostatniej walki z Bundu cenię go wyżej niż Jonaka czy Głowackiego.
Wydaje mi się, że Campillo o ile się dobrze przygotuje, to będzie test lepszy niż Glen Johnson. Poza tym tak jak Sander napisał to uznane nazwisko, tym bardziej, że kilka jego porażek to całkiem solidne wałki. Także czekam, bo to chyba najlepsza walka z udziałem polskiego boksera w najbliższym czasie
@Pakman
Dla mnie Jackiewicz to już niestety zawodnik past prime, bez perspektyw.

Co do Campillo to chodziło mi bardziej o popularność w Polsce.
@Sander
Kołodzieja dałem wyżej od Szpilki, ponieważ jest wysoko w rankingach w swojej kategorii a także jest bliski walki o pas IBF. O ile plotki się potwierdzą to czeka nas eliminator IBF pomiędzy Kołodziejem a Aleksiejewem. Natomiast co do Zimnocha, Krzysiek w swojej karierze stoczył tylko jeden poważny pojedynek, z 48-letnim Oliverem McCallem.
Popularnością w Polsce Fonfara przejmować się nie musi, bo i on sam zbyt popularny nie jest. Poza kibicami boksu tak naprawdę nie wie o nim nikt, bo raczej ciężko go zobaczyć w Polskich mediach, a stąd tacy 'niedzielni' kibice czerpią wiadomości Smile Na rynku amerykańskim raczej Campillo jest rozpoznawany, a to dla Andrzeja najważniejsza sprawa i kto wie, może ostatni krok przed walką mistrzowską
Dobrze, że Fonfara nie chce być na siłę rozpoznawalny w Polsce. Jak zdobędzie tytuł to i tak wszyscy o nim usłyszą. Na razie presji nie wytwarzają kibice, dostaje ciekawe walki w USA. Campillo jest niezłym zawodnikiem. Nic nie potrzeba zmieniać, jak dla mnie wszystko idzie w gobrym kierunkuSmile
@Kubala

Fonfara jest wielką gwiazdą, ale wśród chicagowskiej Polonii. Na jego walkach zawsze jest komplet, a lokalna gazety polskie piszą o nim bardzo dużo. Jest tam najpopularniejszym polskim pięściarzem. Popularniejszym nawet od Adamka.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
Przekierowanie