Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Krzysztof Włodarczyk
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Tak się zastanawiam co by było gdyby Włodarczyk faktycznie zawakował pas i wybrał PPV z Royem?

1) Pytanie, czy po raz drugi kibice kupią PPV na Jonesa? PPV na RJJ vs Głaz wykupili chyba głównie kibice Jonesa, którzy chcieli zobaczyć swojego idola w walce w PL. Roy wypadł słabiutko w ostatnim pojedynku, nie pokazał nic z „mistrza czterech kategorii wagowych, legendarnego i wspaniałego Roya Jonesa Jr”, czy jak to anonsowali przed „Starciem Tytanów”. Najprawdopodobniej Jones dostanie od Włodarczyka ciężkie ko. Czy kibice po raz drugi kupią PPV, by oglądać egzekucję na dziadku? Nie wiem. Za drugim razem będzie trudniej wypromować Jonesa na „groźnego rywala, który ciągle ma przebłyski geniuszu”.

2) Czy Jones będzie chciał walczyć z Włodarczykiem w walce w której nie ma do wygrania pasa WBC? Przeglądam ranking WBC i jak długi i szeroki Roya tam nie widzę.

3) Powiedzmy, że Włodarczyk wakuje pas i co wtedy? Walkę o tytuł dostaje Palacios z nr2 w rankingu Fragomenim.

4) A co po ewentualnej walce z Jonesem? Znowu walka o tytuł (ale, czy będzie odpowiednio w rankingu?), albo… kolejne wysokodochodowe walki, ale z kim?
Czołówka nie będzie się garnąć do walki z Diablo (bo po co?), no więc kto? Kolejni wypaleni dziadkowie?

Niech już Włodarczyk walczy z obowiązkowym pretendentem Palaciosem … Ten rozdział w końcu trzeba będzie kiedyś i tak przejść . Walka prawdopodobnie byłaby znowu strasznie nudna, ale Włodarczyk ma coś do udowodnienia.

WBC to też jest niezła… Jak Bradley nie walczył pół roku to zabrano mu tytuł WBC, po to aby Morales mógł zdobyć pas w kolejnej kategorii wagowej. Powołując się na przepis, że „mistrz musi walczyć co najmniej raz na pół roku”. Gdyby federacja dała jakieś ultimatum sytuacja stałaby się dosyć szybko klarowna. A tak dalej czeski film.
Zacznijmy od tego, że gdy Włodarczyk zwakuje pas to wtedy Roy nie będzie chciał z nim walczyć bo nie ma o co i za duże ryzyko Wink
Dokładnie, ja też jestem zdegustowany już tą całą sytuacją. Chciałbym móc oglądać częściej Włodarczyka (choć dużym jego fanem nie jestem) i chciałbym, aby miał ten pas i byśmy cały czas mieli polskiego mistrza świata.

Po mojemu Jones chętnie by zawalczył w Włodarczykiem, jakby kasa się zgadzała. Ale taka walka nie o pas mało kogo by zainteresowała.

Fragomeni dalej jest w rankingu WBC? O cholera... On chyba do pięćdziesiątki tam będzie. To, że Jonesa nie ma w 15 WBC to raczej nie problem. WBC dostanie kasę lub będzie miało kasę na horyzoncie, to go tam umieści. Ale niech wpierw Krzysio podpisze ten kontrakt i zawalczy z Palaciosem. Pewnie są prowadzone rozmowy o odłożenie tej obowiązkowej obrony, lecz Czarodziej nie bardzo się na to godzi i wcale się mu nie dziwię.
Akcja z Palaciosem może Kryśkowi zaszkodzić więc lepiej niech się podda tej obronie raz dwa i na grudzien jeszcze z Jonesem kase zarobi na święta Tongue
Cytat:2) Czy Jones będzie chciał walczyć z Włodarczykiem w walce w której nie ma do wygrania pasa WBC? Przeglądam ranking WBC i jak długi i szeroki Roya tam nie widzę.

Cóż rzeczywistość błyskawicznie dała odpowiedź na moje rozważania:

Cytat:Odniesione pod koniec czerwca zwycięstwo nad Pawłem Głażewskim pozwoliło Royowi Jonesowi Jr (56-8, 40 KO) awansować na ósme miejsce w najnowszym rankingu WBC kategorii junior ciężkiej.

I jeszcze na koniec wypowiedź pana W:
Cytat:Nigdy tak naprawdę nie myślałem na poważnie o walce Roya Jonesa Jr z Diablo. Zakładałem, że jeśli Roy zmierzy się z Dawidem Kosteckim lub Pawłem Głażewskim i wygra w imponującym stylu, to możemy o takiej walce pomyśleć, ale obecnie raczej nie mamy w planach organizacji takiego pojedynku - mówi Wasilewski.

Prawie takie same bajki, jak to że biedny, skromny i niedoświadczony Szpilka jest najeżdżany bez powodu przez butnego Górala z Gilowic.
Jeśli zrobią Włodarczyk - RJJ to kibice powinni organizatorów śmiechem za*+^ać...
Ze strony głównej:
Cytat:Reprezentująca Roya Jonesa Jr. (56-8, 40 KO) grupa Square Ring Promotions złożyła w sądzie na Florydzie pozew przeciw KnockOut Promotions. Amerykańska strona oskarża polską o to, że wbrew ustaleniom nie udało się doprowadzić do walki Jonesa Jr. z Dawidem Kosteckim (39-1, 25 KO). Polski pięściarz miał boksować ze słynnym rywalem 30 czerwca, jednak na kilka dni przed walką został aresztowany i w Atlas Arenie zastąpił go Paweł Głażewski (17-1, 4 KO). Amerykanie twierdzą, że mogli stracić z tego tytułu nawet milion dolarów.
Z dokumentu, do którego dotarł portal boxingscene.com, wynika, że Polacy mieli zapewnić Amerykanów, że Kostecki rozpocznie odbywanie wyroku dopiero po czerwcowej walce. Gdy zaś został zatrzymany, przedstawiciele KnockOut Promotions utrzymywali, że zdołają załatwić pięciodniowe zwolnienie z aresztu, które umożliwi Kosteckiemu walkę w ringu.
Ostatecznie między liny wszedł Głażewski, który zdaniem większości obserwatorów był lepszym zawodnikiem, ale sędziowie punktowi wskazali zwycięstwo Amerykanina. Jones Jr miał otrzymać za ten występ gwarantowane 45 tysięcy dolarów i 81.66% zysków ze sprzedaży biletów i PPV.
Milion dolarów straty na zmianie rywala z "Cygana" na Głażewskiego? No i nadal nie wiemy jak sprzedało się PPV. RJJ też już chyba nigdy nie pojawi się w Polsce, oczywiście jako pięściarz. Ale ciekawi mnie jak się to wszystko zakończy, bo sprawa wydaje się dość interesująca.

A dlaczego dodaję ten tekst w tym temacie? Bo teraz możemy być pewni, że do walki Włodarczyk vs trup Roya Jonesa JR'a na pewno nie dojdzie. I całe szczęście.
Ja bym wcale Jonesa nie skreślał z Włodarczykiem, Szakal a jakby wyglądała według cb walka Roya z Palaciosem?
@Holy230
RJJ vs Palacios? Nie wiem. Widziałem tylko dwie walki "Czarodzieja", a to za mało żeby móc się kompetentnie wypowiedzieć. A strzelać na ślepo nie chcę.
"Krzysio" Troche wiejsko to brzmi Big Grin
Przekierowanie