Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Gala w Kijowie 21.03.13
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nietypowo, bo w czwartek 21.03. w Kijowie odbędzie się gala bokserska z trzema ciekawymi pojedynkami.

1. Wiktor Postoł (Ukraina) - Henry Lundy (USA) - waga junior półśrednia

Niepokonany na zawodowym ringu, 29-letni Postoł to jeden z większych talentów ukraińskiego boksu. Dysponuje świetnymi warunkami fizycznymi, znakomitą technika i dobrą szybkością. Walczy defensywnie, ale potrafi wyprowadzać kontrujące ciosy proste całymi seriami. Jego mankamentem jest brak silnego uderzenia. W ubiegłym roku Postoł wysoko na punkty pokonał DeMarcusa Corleya. Rówieśnik Postoła, Lundy zadebiutuje w junior półśredniej, Do tej pory boksował w wadze lekkiej, zaliczając się w niej od paru lat do szerokiej czołówki. Jego największym sukcesem było dość problematyczne zwycięstwo nad Richardem Abrilem , poniósł natomiast porażki w starciach z Johnem Moliną i Raymundo Beltranem. Typuję wysokie zwycięstwo Postoła na punkty

2. Dmytro Kuczer (Ukraina) - Julio Cesar Dos Santos (Brazylia) - waga cruiser

Kuczer to chyba jeszcze większy talent od Postoła. Ma 28 lat i jest niepokonany. Nie jest tak finezyjny technicznie, jak Postoł, ale za to dysponuje potężnym uderzeniem. W 2012 odniósł 6 zwycięstw ( w tym 5 przed czasem, z czego 2 rywali wyleciało za liny). W mojej ocenie już teraz jest lepszy od niektórych aktualnych mistrzów świata. 35-letni Dos Santos jest jednym z brazylijskich królów nokautu. W 24 walkach zanotował 22 zwycięstwa ( w tym 20 przez nokaut, z czego 15 przed upływem dwóch rund). Do tej pory, z wyjątkiem jednej walki w USA, nie walczył jednak nigdy poza Brazylią. Mój typ to szybkie zwycięstwo Kuczera przez nokaut.

3. Marat Kułumbegow (Rosja) - Michaił Krynicyn (Kazachstan) - waga super średnia

Zaledwie 22-letni Kułumbegow uchodzi za spory talent. Ten niewysoki (175 cm) bokser pochodzenia osetyńskiego dysponuje bardzo silnym ciosem. O 2 lata starszy i aż o 11 cm wyższy Krynicyn ma w dorobku 11 wygranych z bumami, 2 remisy z przeciętniakami i 2 porażki z dobrej klasy rywalami: Maksimem Własowem i nieboszczykiem Romanem Simakowem (zmarł po nokaucie z rąk Siergieja Kowalowa). Mój typ to zwycięstwo Kułumbegowa przed czasem.
Faworyci wygrali, ale wypadli poniżej oczekiwań. Postoł wypunktował Lundy'ego, ale w końcówce osłabł kondycyjnie i kilka ostatnich rund poszło na konto Amerykanina. Kuczer wysoko pokonał Dos Santosa, ale ani razu nie posłał Brazylijczyka na deski. Kułumbegow też odniósł jedynie zwycięstwo punktowe.
Ten Lundy to ma pecha..

Nie bylo kontrowersji na gali?
Szkoda, bo Mike Dallas Jr i Henry Lundy, to były moje gwiazdki USA w tej kategorii. Lundy robi głupotę, walcząc na wyjazdach, gdzie nie ma realnych szans na zwycięstwo. Ma ktoś linka do tej walki ?
Walk nie oglądałem, bo nigdzie nie można było znaleźć streamu. Opieram się na komentarzu z boxingscene. Nic nie wspominali o kontrowersjach.
Przekierowanie