Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Usyk - Takam (18.05.2019)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Najprawdopodobniej 18 maja na gali w Chicago debiut w wadze ciężkiej zaliczy król cruiser, Oleksandr Usyk. W nowym limicie przywita go Carlos Takam, który 22 grudnia poprzedniego roku odbudował się pojedynkiem z Senadem Gashim.

Takam jest typowym przedstawicielem szerokiej czołówki swojej kategorii wagowej: wygrywa z przeciętnymi rywalami, ale każdą walkę ze ścisłą czołówką (Parker, Joshua, Chisora, Povietkin) przegrał.
Nie należy do olbrzymów, nie ma też zbyt silnego ciosu. Jest za to twardy i chętnie walczy w półdystansie - może mocno przetestować Usyka, zmusić go do wytężonej pracy nóg, a jednocześnie ryzyko na znokautowanie Ukraińca jest niskie (jak na wagę ciężką). Bardzo dobry rywal na przywitanie się z nową kategorią, ale wydaje mi się że Usyk jest dużym faworytem i wygra to na punkty.

Warto zauważyć, że 18 maja mamy do czynienia z innego rodzaju pojedynkiem: DAZN, która pokaże tę galę zawalczy z Showtime, które w tym samym dniu pokaże widzom galę, na której zaboksuje Deontay Wilder.
Takam jest faktycznie małym ciężkim ;-) Patrząc na to, kto obecnie dzierży pasy mistrzowskie widziałbym walkę z jakimś wyższym boskerem , np. Heleniusem . Takam nie ma zbyt mocnego ciosu ? No nie sądzę . Zdecydowaną wiekszosc walk wygrał przed czasem, miał na deskach Powietkina, zagrażał momentami Parkerowi a także nawet Joshui. Brutalnie zniszczył Rekowskiego. Takam ma całkiem mocny cios. Ale został rozbity przez Chisorę w ostatnim starciu. Rywal dobry na debiut. Jest w zniżkowej formie, ma nazwisko, jest typowym ciężkim jeśli chodzi o wage , no i wywiera presję , ale jest dużo wolniejszy od Usyka. Brakuje mu cm ( minut odnośnie walk z mistrzami, plus, że Usyk nie musi mierzyć się z jego wzrostem).
Ogólnie przyzowity test jeśli chodzi o sam debiut w tej wadze nie zwracając uwagi na to kto dzierży aktualnie pasy. Jeśli Usyk wygra po równej walkce to znaczy, że jeszcze dużo przed nim i ma mankamenty które taki geniusz jak on jest w stanie poprawić( sprawdzona zostanie tutaj jego inteligrencja rynkowa, odporność , refleks no i możliwości w wadze ciężkiej)
Jeśli wygra wysoko na punkty( mój typ) - wówczas pokaże, że zmiana kategorii wagowej nie wpłynęła na niego negatywnie i jest w stanie punktować ciężkich.
Jeśli wygra przed czasem pokaże , że będzie mistrzem świata ;-)
Już kiedy pisałam że Takam będzie rywalem Usyka!
w pierwszej walce HW. Pierwszy post na 14 stronie
tematu o Usyku.

http://www.forum.bokser.org/thread-1501-page-14.html
Dobry nos, jest i Takam. Sama walka prawdopodobnie zostanie przełożona albo na 17 maja (piątek) lub tydzień później na 25 maja.
Wynika to z faktu, że 18 maja Wilder walczy w swojej kolejnej obronie na Showtime i Hearn nie chce bezpośrednio nim konkurować.
Nie miałby szans na konkurencję racja, DAZN wcale
tak wiele ludzi nie ma wykupionego jak to mówi
Bob Arum, a showtime dużo więcej populacji zza
oceanem odbiera w dodatku gala Wilder-Breazeale
nie będzie w PPV, więc szans na konkurencję żadnych.
W dodatku Usyk w stanach to no-name z racji że
występował w mało popularnej kategorii w Stanach
jaką jest junior ciężka.
Usyk kontuzjowany, walka zostanie przełożona na inny termin. Nie wiadomo co z całą galą (ale biorąc pod uwagę, że wszystko było robione pod Ukraińca to nie zdziwię się jak zostanie odwołana. Z drugiej strony to tylko 10 dni....)
Podobno rywalem takama będzie Hunter .Szkoda , że nie Usyk.Dla Ukraińca byłby to niezły test odnośnie przyszłych walk.No Hunter Usyk .No też test dla Huntera. Niby pokonał tego Bakolie ale ciężko mu to przyszło mimo wszystko i nie bez kontrowersji. Mimo wszystko faworyta widzę w Amerykaninu.Mam nadzieję , że w razie wygranej nie doprowadza do rewanżu z Indykiem .Po prostu Usyk potrzebuje na przeciwnika kogoś w stylu Takama . Jeśli Kameruńczyk przegra to rywala upatrywał bym w kimś stylu Chisora
Przekierowanie