Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Jekatierynburg 23.03.2019
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Stolica Uralu często w ostatnim czasie jest miejscem najciekawszych gal bokserskich w Rosji. Tym razem w programie aż 14 walk, z czego kilka na pewno godnych obejrzenia:
Szawkatdżon Rachimow vs Rofhiwa Maemu – super piórkowa o pas IBO
Najlepszy bokser Tadżykistanu od pewnego czasu na Boxrecu zmienił się w reprezentanta Rosji. Jest doskonałym pięściarzem i na pewno wygra z Afrykaninem, który ma za sobą nietypową karierę od buma do prospekta.
Akżoł Sulajmanbek Uułu vs Pipat Chaiporn – super kogucia
Najlepszy bokser Kirgistanu zmierzy się z rutynowanym Tajem, który w Tajlandii wygrywał prawie zawsze, ale w Japonii regularnie zbierał baty. Kirgiz nie jest jakimś wybitnym talentem, ale powinien wygrać.
Aleksiej Jegorow vs Thomas Oosthuizen – cruiser
Oosthuizen zapowiadał się na gwiazdę boksu, ale nałogowe picie i ćpanie sprawiły, iż mocno obniżył loty. Ostatnio przegrał w kiepskim stylu z Thabiso Mchunu i chyba właśnie zaczyna karierę journeymana. Jegorow ma solidną amatorską podbudowę i słynie z mocnego ciosu. Przypomina trochę Kudriaszowa, ale jest od niego szybszy i znacznie lepiej wyszkolony. Będzie zdecydowanym faworytem.
Eduard Skawiński vs Laszlo Toth – półśrednia
Skawiński imponuje przede wszystkim siłą fizyczną i mocnym ciosem. Toth to jeden z lepszych bokserów Węgier, który ze zmiennym szczęściem stoczył kilka walk z niezłej klasy rywalami. Będzie miał przewagę doświadczenia i techniki, ale chyba to nie wystarczy do wygrania walki z niepokonanym osiłkiem.
Rachimow ostatnio łatwo złożył(druga runda, tko) Castellanosa, który z kolei ma w resume nawet Gamboę. Taki chyba nowy wschodni czołg z niego jest.

Jestem ciekaw co pokaże Oosthuizen. Ja bym go nie skreślał bo może jeszcze się dźwignie. Inna rzecz, że jeżeli Jegorow to rzeczywiście kolejna cruiser-bestia to raczej pozamiatane.
(20-03-2019 11:05 AM)Gogolius napisał(a): [ -> ]Rachimow ostatnio łatwo złożył(druga runda, tko) Castellanosa, który z kolei ma w resume nawet Gamboę. Taki chyba nowy wschodni czołg z niego jest.

Jestem ciekaw co pokaże Oosthuizen. Ja bym go nie skreślał bo może jeszcze się dźwignie. Inna rzecz, że jeżeli Jegorow to rzeczywiście kolejna cruiser-bestia to raczej pozamiatane.

Oosthuizen nie ma ciosu (zwłaszcza w wadze cruiser), ale sam chyba jest dość odporny, bo nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek leżał. Za młodu prezentował momentami zjawiskową technikę i szybkość rzadko spotykaną przy tak dobrych warunkach fizycznych. Jednak mało higieniczny tryb życia sprawił, że sporo stracił z tych swoich zalet. Reasumując, Jegorow to spokojnie wygra, ale czy przed czasem, to jest otwarta kwestia.

Co do Rachimowa, to na pewno jest materiał na mistrza świata lepszej federacji, niż IBO, a może nawet na króla super piórkowej. Chłopak ma nieprzeciętny talent do boksu.
W lekkiej Jelnur Abduraimow z Uzbekistanu znokautował w 2 rundzie Dmitrija Chasijewa. Uzbek to brązowy medalista mistrzostw świata amatorów, bardzo silny fizycznie mańkut, którego aktualny bilans to 4(4) - 0. Warto go zapamiętać, bo ma szansę zajść daleko.
W super piórkowej Mark Urwanow pokonał przez TKO2 Pfariso Neluvhulaniego z RPA. Urwanow to rozwojowy 22-latek, nieźle wyszkolony technicznie. Jest rudy, więc jego ringowy przydomek to Canelo.
Ogólnie jestem przyzwyczajony, że w Rosji możemy obserwować jednak ciekawsze zestawienia. Z undercardu większą uwagę można poświęcić chyba rzeczywiście tylko temu Abduraimowi. Reszcie większej kariery nie wróżę.

Fajna walka Skawińskiego z Tothem. Skawiński raczej wygrywa na punkty, ale twarda, męska, równa bitewka.
Doskonała i wyrównana walka Skawińskiego z Tothem. Werdykt SD 77:75, 75:77, 77:76 dla Skawińskiego moim zdaniem sprawiedliwy.
Zgadzam się. Toth w każdej rundzie czysto trafiał, ale zazwyczaj był minimalnie słabszy. U mnie 77:75 dla Skawińskiego.

Jeszcze dwa missmatche i może ciekawa walka Jegorowa.
Sulajmanbek Uułu wygrał z Pipatem przez TKO8. Ofensywnie boksujący Kirgiz z rundy na rundę miał coraz większą przewagę, ale brak silnego ciosu sprawił, że wygrał dopiero, gdy "zajechał" rywala nieustannym atakiem.

Wysokie punktowe zwycięstwo Jegorowa nad Oosthuizenem. Afrykaner w zasadzie nie podjął walki o zwycięstwo, ale dzięki świetnej technice obronnej nie dał sobie zrobić większej krzywdy.
Nietypowo walczący Maemu sprawił w pierwszych 2 rundach problemy Rachimowowi. Jednak potem silne ciosy faworyta w korpus zrobił swoje i po 2 nokdaunach Afrykanin zrezygnował w przerwie po 4 rundzie.
Stron: 1 2
Przekierowanie