Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Bryant Jennings vs Oscar Rivas - 18.01.2019
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: jennings-rivas.jpg?format=1500w]

[Obrazek: 14005245_img_6013.jpg]

Zadziwiający fakt że tyle czasu czy lat Rivas walczył z samymi bumami.
Z nikim dobrym.
Ostatnio męczarnie z 40 letnik zawodnikiem MMA na całym dystansie wcześniej z jakimś Belgiem.
Z całym szacunkiem ale to nie ta liga i ten jego niby silny cios tu nic nie da.
Do tego przewaga zasięgu czy wzrostu.
Zestawienie ciekawe. Rivas był dobrej klasy amatorem (m.in. wygrana z Pulewem), ale na zawodowstwie zmarnował 10 lat. Najlepsze wrażenie robił w 2015, kiedy zakończył karierę Jasona Pettawaya nokautem w 1 rundzie, a następnie w 2 rundzie znokautował Joeya Abella. Potem było trochę gorzej, chociaż w wieku 31 lat w HW nic jeszcze straconego. Jennings w tym przypadku jest gate keeperem do czołówki. Jak wiadomo, jest bardzo solidny, choć niezbyt błyskotliwy. Ma lepsze warunki fizyczne i dużo większe doświadczenie. O ile nie zainkasuje jakiegoś "lucky puncha", to powinien spokojnie wypunktować Rivasa.

Na undercardzie w piórkowej Shakur Stevenson vs Jessie Cris Rosales. Rosales jak prawie każdy Filipińczyk ma czym przyłożyć, wiec element niepewności jest, choć oczywiście "następca Floyda" powinien tę walkę wygrać "z palcem w dupie" (jak to zrobić w rękawicach bokserskich?).Big Grin

Poza tym walczą tak znani i cenieni bokserzy, jak Carlos Adames, Jason Sosa, Robson Conceicao, Fazliddin Gaibnazarow i Cassius Chaney, ale wszyscy z kiepskiej klasy rywalami.
Mimo iż nigdy nie byłem fanem Jenningsa to uważam, że powinien sobie poradzić z Rivasem, który walczy wprawdzie efektownie, ale na rozkładzie nie ma nikogo znaczącego.
Duże problemy Jasona Sosy. Były mistrz świata w super piórkowej był liczony w 2 rundzie walki z journeymanem Moisesem Delgadillo. Wygrał walkę w kiepskim stylu.

Mistrz olimpijski Robson Conceicao wygrał w super piórkowej z Hectorem Ambrizem, ale nie zachwycił.
Shakur Stevenson w 4 rundzie wygrywa przez TKO z Rosalesem. Dobry występ Shakura z niezłym przeciwnikiem.

Początek walki dla Rivasa. Jennings wystraszony i w defensywie.

Jennings pomału opanowuje sytuację. Różnica zasięgu zaczyna robić swoje.

Nudna walka. Jeden się czai na cios, a drugi pyka obcierkami. Na półmetku mam remis.

Jennings wreszcie się rozkręcił i zyskuje przewagę. Rivas rusza się, jak Stiverne.
Po 8 Prowadzi Jennings
5 do 3

Przy takiej walce nie przegra
Sędziowie wszyscy USA

Jennings kołku leszczu nadajesz sie do pchania karuzeli
Lucky punch!!!

Szczęśliwa, ale zasłużona wygrana Rivasa. Jak go trener opierdolił po 10 rundzie, to wreszcie zaczął boksować, jak należy. A Jennings ma już z górki.
Jennings
Karykatura Bokserska
Jego narożnik podobnie
Poniżej najciekawszy moment walki Jenningsa z Rivasem. Kolumbijczyk ma moc w tych swoich uderzeniach dzięki temu wygrał, a Jennings może już zapomnieć o dużych walkach.



Dziwna walka. Nawet fajna dla oka, ale w sumie jestem zaskoczony zakończeniem. Mimo wszystko wygrywający, w miarę pewnie wyglądający w ringu, doświadczony były pretendent do mistrzowskiego pasa, daje się zaskoczyć na sam koniec pojedynku i zbombardować. Rivas zaimponował mi, że był w stanie przeprowadzić taki długotrwały atak na samym finiszu walki. Tempo nie było szalone i w sumie jakoś się nie zmęczył, ale mimo wszystko jest to półgodzinna walka bokserska, po której na koniec zachował bardzo, bardzo dużo sił.
Jennings zostanie gatekeeperem, Rivas wchodzi do szerokiej czołówki.
Przekierowanie