Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: USA, Wielka Brytania, Polska - kto kogo lubi?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Osobiście do Amerykanów nic nie mam. Można mieć do nich w kwestii rządów i atakowania wszystkich nie podległych im krajów, ale jeśli chodzi o samych obywateli to raczej nie ma się do czego przyczepić (mówiąc ogólnie, nie jednostkowo). Osobiście chciałbym tam mieszkać, już nawet nie ze względu na samą jakość życia, bo z tą bywa różnie, ale ze względu na ogromne, piękne tereny, różnorodność pod tym względem i ogólny "klimat" amerykański. Mimo wszystko uważam, że w USA żyje się lepiej i bezpieczniej niż w Europie i to z różnych względów.
(30-10-2018 12:30 PM)KOXBOX napisał(a): [ -> ]. Można mieć do nich w kwestii rządów i atakowania wszystkich nie podległych im krajów,

Jakich konkretnie krajów?
"Szerzenie demokracji" - Irak, Syria, Afganistan, wcześniej Wietnam. Wiesz przecież o co mi chodzi Wink
Ja wiem o co chodzi.
Ale Ty nie bardzo wiesz.

Irak.
Gdyby nie interwencja w Iraku to dzisiaj albo ten region byłby teatrem wojny albo cały świat.

Irak rozpoczął od Kuwejtu jak Hitler od Austrii i Czech.

Gdyby nie ta interwencja to dzisiaj Europa byłaby kalifatem.

Błędem ze strony USA było jedynie odsunięcie Saddama Husajna.
Tym narodom potrzebny jest ktoś kto ich ciągle trzyma krótko i jest wobec nich bezwzględny
Możemy gdybać. Odsunięcie Husajna, Kaddafiego, ciekawe kto kolejny.
KOXBOX

Oczywiście że nie da się przewidzieć co by było w przyszłości.

Dlatego też Amerykanie nie kalkulują, że może jakoś to będzie i może nie będzie tak źle.


Mając silną armię interweniują tam gdzie mogą to zrobić.

I bardzo dobrze.

W przeciwnym razie światem rządziliby lokalni watażkowie, religijni fanatycy , handlarze narkotyków itp itd.

A tak jest przynajmniej w miarę demokratyczny policjant w postaci USA.

Dlatego ja popieram działania USA i chwalę ich za wszystkie interwencję pomimo że przy okazji owych interwencji załatwiają także swoje interesy dobre dla USA.

Ale kto robiłby inaczej?
Znowu powrócił do internetu temat USA i polityki tego kraju wobec UE i Chin.

Przed prezydenturą Trumpa sytuacja była taka że np:

UE [Niemcy] sprzedawała swoje samochody w USA bez cła, natomiast na samochody amerykańskie UE nałożyła cło.

Chiny wprowadzały zakazy na amerykańskie towary. Chiny są dużym eksporterem żywności z USA i tylko w tej materii były elastyczne bo im zależało. Natomiast Chińczycy cłami i zakazami wyeliminowali ze swojego kraju amerykańską elektronikę i nowe technologie.

Natomiast swoimi towarami zalali rynek USA. Szczególnie dobry interes robili na sprzedaży stali zbrojeniowej doprowadzając amerykańskie firmy na skraj bankructwa.

Trump się wkurzył i wprowadził cło na stal i na niektóre inne towary.

Za cały ten burdel uderzający w gospodarkę USA odpowiedzialny jest Obama.

Teraz to się zmienia i w USA żyje się coraz lepiej.

Gdyby jeszcze Trumpowi udało się zlikwidować Obamacare
Zauważyłem pewną śmieszność i chichot historii jeżeli chodzi o stosunek do USA

Otóż w wyniku niezadowolenia czarna część ludności Stanów Zjednoczonych wyjechała z tego "nieprzyjaznego" dla nich kraju biorąc pieniądze za lata niewolnictwa i tworząc nowe państwo Liberię.

Liberia miała być krainą sprawiedliwości i ucieczką z rasistowskich Stanów Zjednoczonych.

I oto po latach dwaj synowie obywatela Liberii i prezydenta tego kraju dokonują niespotykanego wyboru.
Deklarują że chcą reprezentować USA .
Wybierają grę w reprezentacji USA w piłce nożnej, kosztem Liberii.

Rezygnują z krainy sprawiedliwości i wolności na rzecz kraju który w przeszłości był prześladowcą tych którzy mieli taki sam kolor skóry jak oni.

Dlaczego wielu narzeka i krytykuje USA a jednocześnie lgnie do tego kraju jak muchy do lepu.
Stron: 1 2
Przekierowanie